Mõned nõuanded ja nipid, mida pidada silmas e-sigareti valimisel, esmakordsel kasutamisel ja üldisel tarvitamisel.
Niisiis, kui oled jõudnud arusaamale, et Sa vajad e-sigaretti ja tahad ühe sellise osta, küsi endalt alustuseks, milleks Sa seda kasutaksid? Põhjuseid, miks inimesed suitsetavad, on väga palju, kuid e-sigareti puhul on neid tava-sigaretist veelgi enam. Viie tähtsama põhjusena võiks välja tuua soovi suitsetamist maha jätta, suitsetada tervislikult, suitsetada kõikjal ja kõrvalseisjaid ohustamata, suitsetada stiilselt ning soovi osta e-sigaret kingituseks kellelegi teisele. Üldjoontes on nii, et mis iganes ka pole põhjuseks, pea iga kvaliteetne e-sigaret täidab kõik need funktsioonid. Lihtsalt, kui tahad suitsetamist maha jätta, pole ehk kõige mõistlikum osta kõige kallimat ja paremat sigaretti turul (aga samas, miks ka mitte - võid oma sigareti ju alati kellelegi üle anda). Kui aga tahad stiilne olla, siis kindlasti ära osta e-sigarit, mis näeb välja nagu tavasigar. Kui see peaks olema veel sama suur ka kui tavasigar (väike mahutavus), siis võid kindel olla, et ühel hetkel võib sellisest sigarist Sulle väheseks jääda.
Raske on soovitada universaalselt head e-sigaretti. Iga inimene peaks e-sigareti valima vastavalt oma individuaalsetele eelistustele. Naisterahvastele toodetakse väikesemaid, elegantseid ja naiselikke e-sigareid (vaadake nt meie komplekti nr 1). Ahelsuitsetajast meesterahva vajadusi ei pruugi säärane e-sigarett rahuldada. Sellisele suitsetajale sobib suure mahtuvusega akuga ja filtriga e-sigarett (vaadake nt meie komplekti nr 2), mida peab harva laadima ja täitma. Selline sigarett on loomulikult ka oma mõõtmetelt suurem ja raskem. Sellega tasuks arvestada. On inimesi, kellel on mitu e-sigarit - kasutamiseks erinevates situatsioonides ja vastavalt vajadusele.
Kui e-sigarett on ostetud, siis peaks silmas pidama mõningaid asjaolusid. Üleminek kõrge nikotiinisisaldusega tavasuitsult mahladega täidetavale e-sigaretile võib olla mõne inimese jaoks üpris järsk. Jällegi kõik sõltub indiviidist ja sellest, palju varem suitsetati. Ülemineku-ajal võib suitsetaja tunda, et e-sigareti vops pole piisav. Organism on nikotiiniga harjunud ja tasakaalustamiseks võib värske e-suitsetaja hakata e-sigaretti tarvitama tihedamini kui tava-sigarit. Kohanemiseks piisab mõnele paarist päevast, kuid on ka neid, kes võivad vajada nt kuud. Et üleminek oleks võimalikult valutu, on üheks lahenduseks kasutada e-sigaretis esmalt nikotiinisisaldusega mahla. See tagab endise, või isegi võimsama vopsu, ja e-sigaretti ei pea tarvitama endisest olukorrast tihedamini. Järk-järgult võib hakata kasutama lahjemaid mahlu kuni organism suudab hakkama saada tavalise maitsemahlaga, milles nikotiini pole. Varsti peaksid olema võimeline suitsetamise maha jätma.
Üks oluline soovitus igale e-sigareti tarvitajale. Lisage filtrisse mahla täpselt ettenähtud mahus. Kui panete korduvalt mahla liiga palju, siis võib see kokku puutuda akuga, mille tagajärjel võib viimane rikneda. Pidage sellest soovitusest kindlasti kinni!